Bedava.org
Tatil Cenneti » İl Gezi Rehberi » Afyonkarahisar Rehberi

Afyonkarahisar Rehberi

Afyonkarahisar

Ege Bölgesi illerinden Afyonkarahisar (Eski adı Afyon), tarih boyunca bir kavşak noktası olması sebebiyle ticaret merkezi olmuştur. Yüksek mermer üretimi bahsedilmeye değerdir. Sağlık turizmi için pek çok olanak mevcuttur. Kaplıca ve termal turizm merkezleri başlıca turizm etkinliklerinin kaynağıdır. Afyon doğa turizmi meraklıları için de cazip bir ildir. (Örneğin: mağaracılık). Afyon kaymağı tadına doyum olmayan, dünyaca ünlü bir semboldür.

Plaka Kodu : 03

Telefon Kodu : 272

İlçeleri : Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Sandıklı, Sincanlı, Sultandağı ve Şuhut.

Komşuları : Afyonkarahisar ili, Kütahya, Eskişehir, Konya, Isparta, Burdur, Denizli ve Uşak tarafından çevrelenmektedir.

Havaalanları : Afyon Havaalanı.

İlgi çekici yerler ve tarihi eserler : Afyon Müzesi, Zafer Müzesi, Bolvadin Müzesi, Dumlupınar Müzesi, İhsaniye Ayazini Kasabası (Metropolis), İhsaniye Döğer Yerleşim Yeri, Synnada, Apameia Kibotos Antik Kenti, Dokimaia Antik Kenti (İscehisar), Yedi Kapı Kaya Yerleşim Yeri, Pentapolis Kentleri (Bruzus, Eucarpeia, Hierapolis, Otrus, Stectorium, Ococleia, Lysias, Metropolis, Cidyessus, Prymnessus, Sanaus), Afyon Kalesi, Sandıklı Kalesi, İscehisar - Kırkinler ve Seydiler Kalesi, Avdalas Kalesi, Bayramaliler Kalesi, Ulu Cami, İmaret Camii, Mısri Camii, Ot Pazarı Camii, Yeni Cami, Türbe Camii, Sandıklı Ulu Camii, Sinan Paşa Camii, Rüstem Paşa Camii, İshaklı (Sahipata) Kervansarayı, Döğer Kervansarayı, Çay Kervansarayı, Eğret Kervansarayı, Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı, Sarıçayır (İscehisar) Kaya Mezarları, Şuhut - Bininler Kayalığı, Bolvadin - Kırkgöz Köprüsü, Altıgöz Köprüsü, İscehisar Köprüsü, Kurtini Mağarası, Buzluk Mağarası, İnsuyu Mağarası, Hüdai Termal Turizm Merkezi, Gazlıgöl Termal Turizm Merkezi, Ömer ve Gecek Termal Turizm Merkezi.

Afyonkarahisar Otelleri

Kentler hakkında bilgiler
Kentlere göre otel rehberi
site ekle | öneri ilet | künye | reklam | iletişim | çekinceler | gizlilik politikası | link değişimi | link verin --> Tatil Cenneti
© tatilcenneti.com - Tüm Hakları Saklıdır.